Bourns Inc. CR0805-FX-3322ELF
CR0805-FX-3322ELF picture photo
Mfg. Part Number
CR0805-FX-3322ELF
Brief Description
RES SMD 33.2K OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
CR0805-FX-3322ELF.pdf
Availability of CR0805-FX-3322ELF
QUANTITY
CR0805-FX-3322ELF Order Process
Ship out your order
Specifications of CR0805-FX-3322ELF
Internal Part NumberEIS-CR0805-FX-3322ELF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)33.2k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CR0805-FX-3322ELF
Related LinksCR0805-F, CR0805-FX-3322ELF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CR0805-FX-3322ELF Details Description
Related parts for CR0805-FX-3322ELF
CONN EDGECARD 86POS .156 EYELET datasheet.pdf
CONN RCPT 37POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONN SMC PLUG STR 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
FAN AXIAL 80X25MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
RES SMD 12.4K OHM 1% 1/8W 0603 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 24 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
RES 540 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
IGBT 1200V 40A 278W TO-220 datasheet.pdf
RES SMD 6.34K OHM 0.1% 3/8W 0603 datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS BOX MNT PIN datasheet.pdf