Bourns Inc. CR0805-FX-3323ELF
CR0805-FX-3323ELF picture photo
Mfg. Part Number
CR0805-FX-3323ELF
Brief Description
RES SMD 332K OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
CR0805-FX-3323ELF.pdf
Availability of CR0805-FX-3323ELF
QUANTITY
CR0805-FX-3323ELF Order Process
Ship out your order
Specifications of CR0805-FX-3323ELF
Internal Part NumberEIS-CR0805-FX-3323ELF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)332k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CR0805-FX-3323ELF
Related LinksCR0805-F, CR0805-FX-3323ELF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CR0805-FX-3323ELF Details Description
Related parts for CR0805-FX-3323ELF
CAP ALUM 4700UF 20% 10V AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 390NH 450MA 450 MOHM datasheet.pdf
TRANS NPN 250V 5A TO220AB datasheet.pdf
CONN PLUG 41POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
HOOK-UP SOLID 22AWG BLACK 1000' datasheet.pdf
MULTI-PAIR 6COND 22AWG SHLD 100' datasheet.pdf
DIODE ZENER 33V 5W SMBG datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 4POS GOLD datasheet.pdf
CHOKE COMMON MODE datasheet.pdf
KIT ADAPTER NRF24LE1 24-PIN datasheet.pdf
RES SMD 3.01K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf