Bourns Inc. CR0805-FX-3481ELF
CR0805-FX-3481ELF picture photo
Mfg. Part Number
CR0805-FX-3481ELF
Brief Description
RES SMD 3.48K OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
CR0805-FX-3481ELF.pdf
Availability of CR0805-FX-3481ELF
QUANTITY
CR0805-FX-3481ELF Order Process
Ship out your order
Specifications of CR0805-FX-3481ELF
Internal Part NumberEIS-CR0805-FX-3481ELF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.48k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CR0805-FX-3481ELF
Related LinksCR0805-F, CR0805-FX-3481ELF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CR0805-FX-3481ELF Details Description
Related parts for CR0805-FX-3481ELF
CIR BRKR THRM 12A 250VAC 50VDC datasheet.pdf
RES SMD 0.115 OHM 1% 2W 4124 datasheet.pdf
BOX ABS GRAY 5.8"L X 3.5"W datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 14KB FLASH 40DIP datasheet.pdf
RES 38.8K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 2.26K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
762 TB SOCKET RA datasheet.pdf
750 TB SOCKET RA datasheet.pdf
RES 86.6K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf