Bourns Inc. CR0805-FX-3483ELF
CR0805-FX-3483ELF picture photo
Mfg. Part Number
CR0805-FX-3483ELF
Brief Description
RES SMD 348K OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
CR0805-FX-3483ELF.pdf
Availability of CR0805-FX-3483ELF
QUANTITY
CR0805-FX-3483ELF Order Process
Ship out your order
Specifications of CR0805-FX-3483ELF
Internal Part NumberEIS-CR0805-FX-3483ELF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)348k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CR0805-FX-3483ELF
Related LinksCR0805-F, CR0805-FX-3483ELF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CR0805-FX-3483ELF Details Description
Related parts for CR0805-FX-3483ELF
CONN EDGECARD 44POS .156 EYELET datasheet.pdf
RES NTWRK 2 RES MULT OHM TO236-3 datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 1.1VA THRU HOLE datasheet.pdf
IC AMP DVGA 200MHZ DUAL 32LLP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
IC CONV BUCK W/BYPASS 16-WLCSP datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 26POS PIN datasheet.pdf
RES 2.1M OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
CONN PLUG FLEX 3POS W/SKTS datasheet.pdf
CAP FILM 33NF 10% 1000VDC datasheet.pdf