Bourns Inc. CR0805-FX-4321ELF
CR0805-FX-4321ELF picture photo
Mfg. Part Number
CR0805-FX-4321ELF
Brief Description
RES SMD 4.32K OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
CR0805-FX-4321ELF.pdf
Availability of CR0805-FX-4321ELF
QUANTITY
CR0805-FX-4321ELF Order Process
Ship out your order
Specifications of CR0805-FX-4321ELF
Internal Part NumberEIS-CR0805-FX-4321ELF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.32k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CR0805-FX-4321ELF
Related LinksCR0805-F, CR0805-FX-4321ELF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CR0805-FX-4321ELF Details Description
Related parts for CR0805-FX-4321ELF
IC VIDEO OPAMP LN HS 8-SOIC datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 1K OHM 2512 datasheet.pdf
RES 120 OHM 1/4W 5% CARBON FILM datasheet.pdf
RES 1.27 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
IC FLASH 32MBIT 104MHZ 8SO datasheet.pdf
FIXED IND 820UH 260MA 6.04 OHM datasheet.pdf
IC OP AMP EPAD 8SOIC datasheet.pdf
M12 X 1 0 STRAIGHT PLUG PIGT A datasheet.pdf
OSC XO 70.000MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf
CAP FILM 2700PF 10% 630VDC RDL datasheet.pdf