Bourns Inc. CR0805-FX-4643ELF
CR0805-FX-4643ELF picture photo
Mfg. Part Number
CR0805-FX-4643ELF
Brief Description
RES SMD 464K OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
CR0805-FX-4643ELF.pdf
Availability of CR0805-FX-4643ELF
QUANTITY
CR0805-FX-4643ELF Order Process
Ship out your order
Specifications of CR0805-FX-4643ELF
Internal Part NumberEIS-CR0805-FX-4643ELF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)464k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CR0805-FX-4643ELF
Related LinksCR0805-F, CR0805-FX-4643ELF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CR0805-FX-4643ELF Details Description
Related parts for CR0805-FX-4643ELF
PHOTODIODE BLUE PVC 42.4MM SQ datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SP3T 5A 120V datasheet.pdf
LED SUPPLY CC AC/DC 10-20V 3.75A datasheet.pdf
RES 455 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 10 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 13POS STR .100" GOLD datasheet.pdf
19 SIL HORIZ PIN HDR datasheet.pdf
TIMER DIGITAL LED datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM L-TAB datasheet.pdf
IC LINKSWITCH CV/CC 7.5W 8SOIC datasheet.pdf