Bourns Inc. CR0805-FX-6341ELF
CR0805-FX-6341ELF picture photo
Mfg. Part Number
CR0805-FX-6341ELF
Brief Description
RES SMD 6.34K OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
CR0805-FX-6341ELF.pdf
Availability of CR0805-FX-6341ELF
QUANTITY
CR0805-FX-6341ELF Order Process
Ship out your order
Specifications of CR0805-FX-6341ELF
Internal Part NumberEIS-CR0805-FX-6341ELF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)6.34k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CR0805-FX-6341ELF
Related LinksCR0805-F, CR0805-FX-6341ELF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CR0805-FX-6341ELF Details Description
Related parts for CR0805-FX-6341ELF
RES SMD 90.9 OHM 0.5% 1/8W 1206 datasheet.pdf
CONN INSPECT ADAPT FOR RF CABLE datasheet.pdf
IC BATT PULSE CHRGR LI-ION 8SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 datasheet.pdf
DIRECTIONAL COUPLER 1747MHZ 0603 datasheet.pdf
IC REG LDO 2.8V 50MA SOT23-5 datasheet.pdf
CONN SOCKET 22-26AWG BRASS GOLD datasheet.pdf
IC REG CTRLR PWM VM 14-TSSOP datasheet.pdf
CONN PLUG 228POS VERT .025 SMD datasheet.pdf
OSC XO 184.32MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 28VIN 10VOUT 75W datasheet.pdf