Bourns Inc. CR0805-FX-6343ELF
CR0805-FX-6343ELF picture photo
Mfg. Part Number
CR0805-FX-6343ELF
Brief Description
RES SMD 634K OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
CR0805-FX-6343ELF.pdf
Availability of CR0805-FX-6343ELF
QUANTITY
CR0805-FX-6343ELF Order Process
Ship out your order
Specifications of CR0805-FX-6343ELF
Internal Part NumberEIS-CR0805-FX-6343ELF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)634k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CR0805-FX-6343ELF
Related LinksCR0805-F, CR0805-FX-6343ELF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CR0805-FX-6343ELF Details Description
Related parts for CR0805-FX-6343ELF
CONN EDGECARD 72POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 3.24K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
FIXED IND 3.9MH 160MA 20.74 OHM datasheet.pdf
CAP TACTILE ROUND FROSTED WHITE datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR AD5232 datasheet.pdf
RES 220 OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
CONN CAGE SINGLE 1PORT datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS STRAIGHT SCKT datasheet.pdf