Bourns Inc. CR0805-FX-9100ELF
CR0805-FX-9100ELF picture photo
Mfg. Part Number
CR0805-FX-9100ELF
Brief Description
RES SMD 910 OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
CR0805-FX-9100ELF.pdf
Availability of CR0805-FX-9100ELF
QUANTITY
CR0805-FX-9100ELF Order Process
Ship out your order
Specifications of CR0805-FX-9100ELF
Internal Part NumberEIS-CR0805-FX-9100ELF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)910
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CR0805-FX-9100ELF
Related LinksCR0805-F, CR0805-FX-9100ELF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CR0805-FX-9100ELF Details Description
Related parts for CR0805-FX-9100ELF
JUMPER-H9992TR/1852GR/X 6" datasheet.pdf
RAILS PANL MOUNTNG 52.50" 1 PAIR datasheet.pdf
DIODE ZENER 7.5V 300MW SOD523 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS R/A .050 DIP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
RES 16K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Controller I2C Dimming 5A (Flash) Camera Flash 20-LLP (3x2.5) datasheet.pdf
IC TXRX CAN 80V IN-CAR 14-SOIC datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 15A datasheet.pdf
680UF 25V 12,5X30MM 125C 8000H datasheet.pdf