Bourns Inc. CR0805-FX-9313ELF
CR0805-FX-9313ELF picture photo
Mfg. Part Number
CR0805-FX-9313ELF
Brief Description
RES SMD 931K OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
CR0805-FX-9313ELF.pdf
Availability of CR0805-FX-9313ELF
QUANTITY
CR0805-FX-9313ELF Order Process
Ship out your order
Specifications of CR0805-FX-9313ELF
Internal Part NumberEIS-CR0805-FX-9313ELF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)931k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CR0805-FX-9313ELF
Related LinksCR0805-F, CR0805-FX-9313ELF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CR0805-FX-9313ELF Details Description
Related parts for CR0805-FX-9313ELF
CONN EDGECARD 98POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
CAP CER 0.015UF 500V X7R 1825 datasheet.pdf
BOX S STEEL NATURAL 20"L X 20"W datasheet.pdf
IC CCD DIGITIZER 12BIT 48TQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 100W datasheet.pdf
CONN PLUG 15POS INLINE PIN datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 8AWG WHITE 100' datasheet.pdf
IC REG CTRLR FLYBK DIV ISO 8SOIC datasheet.pdf
FIXED IND 820NH 420MA 850 MOHM datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 6.3V SMD datasheet.pdf
MICROPHONE datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 128POS PIN datasheet.pdf