Bourns Inc. CR0805-JW-135ELF
CR0805-JW-135ELF picture photo
Mfg. Part Number
CR0805-JW-135ELF
Brief Description
RES SMD 1.3M OHM 5% 1/8W 0805
Datasheet Download
CR0805-JW-135ELF.pdf
Availability of CR0805-JW-135ELF
QUANTITY
CR0805-JW-135ELF Order Process
Ship out your order
Specifications of CR0805-JW-135ELF
Internal Part NumberEIS-CR0805-JW-135ELF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.3M
Tolerance±5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CR0805-JW-135ELF
Related LinksCR0805-J, CR0805-JW-135ELF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CR0805-JW-135ELF Details Description
Related parts for CR0805-JW-135ELF
FIXED IND 68UH 1.3A 168 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 10POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES SMD 604K OHM 0.1% 0.4W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 100W datasheet.pdf
RES 221K OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
RES 0.511 OHM 7W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS INLINE SKT datasheet.pdf