Bourns Inc. CR0805-JW-220GLF
CR0805-JW-220GLF picture photo
Mfg. Part Number
CR0805-JW-220GLF
Brief Description
RES SMD 22 OHM 5% 1/8W 0805
Datasheet Download
CR0805-JW-220GLF.pdf
Availability of CR0805-JW-220GLF
QUANTITY
CR0805-JW-220GLF Order Process
Ship out your order
Specifications of CR0805-JW-220GLF
Internal Part NumberEIS-CR0805-JW-220GLF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCR0805 Material Declaration
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)22
Tolerance±5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CR0805-JW-220GLF
Related LinksCR0805-J, CR0805-JW-220GLF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CR0805-JW-220GLF Details Description
Related parts for CR0805-JW-220GLF
POST BINDING ECON NYLON-INS BLK datasheet.pdf
MOSFET N-CH 200V 24A TO-220AB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .100 DIP SLD datasheet.pdf
CONV DC/DC 15W 18-36VIN +/-12V datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 25VA CHAS MOUNT datasheet.pdf
CONV DC/DC 20W 12-36VIN 15VOUT datasheet.pdf
RES 2.18K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 0.383 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 1.36A 100 MOHM datasheet.pdf