Bourns Inc. CR0805-JW-395ELF
CR0805-JW-395ELF picture photo
Mfg. Part Number
CR0805-JW-395ELF
Brief Description
RES SMD 3.9M OHM 5% 1/8W 0805
Datasheet Download
CR0805-JW-395ELF.pdf
Availability of CR0805-JW-395ELF
QUANTITY
CR0805-JW-395ELF Order Process
Ship out your order
Specifications of CR0805-JW-395ELF
Internal Part NumberEIS-CR0805-JW-395ELF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCR0805 Material Declaration
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.9M
Tolerance±5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CR0805-JW-395ELF
Related LinksCR0805-J, CR0805-JW-395ELF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CR0805-JW-395ELF Details Description
Related parts for CR0805-JW-395ELF
CARDEDGE 120POS DUAL .100 GREEN datasheet.pdf
SSD 72GB SCSI datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 90MHZ RRO SOT23-6 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 2A 48V datasheet.pdf
ANVIL datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACTION 12A SPST datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPST 2A 48V datasheet.pdf
FIBER OPTIC TXRX SFP LC datasheet.pdf
RES SMD 18 OHM 1% 2W 2512 datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR LT1765ES8 datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 50A datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 3.2X2.5MM 2.8V datasheet.pdf