Bourns Inc. CR0805-JW-470ELF
CR0805-JW-470ELF picture photo
Mfg. Part Number
CR0805-JW-470ELF
Brief Description
RES SMD 47 OHM 5% 1/8W 0805
Datasheet Download
CR0805-JW-470ELF.pdf
Availability of CR0805-JW-470ELF
QUANTITY
CR0805-JW-470ELF Order Process
Ship out your order
Specifications of CR0805-JW-470ELF
Internal Part NumberEIS-CR0805-JW-470ELF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)47
Tolerance±5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CR0805-JW-470ELF
Related LinksCR0805-J, CR0805-JW-470ELF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CR0805-JW-470ELF Details Description
Related parts for CR0805-JW-470ELF
INSERTION TOOL/CARD EDGE KEYING datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 20SOIC datasheet.pdf
SPEAKER 4OHM .3W 92DB 28MM datasheet.pdf
LED 7-SEG 7.6MM CC LC GREEN datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 18POS R/A 5MM datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 22POS SKT datasheet.pdf
POT 5K OHM 1/20W CARBON LINEAR datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 464MA 570 MOHM datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS JAM NUT PINS datasheet.pdf
DIODE ZENER 5.6V 200MW SOD323 datasheet.pdf