Bourns Inc. CR0805-JW-624ELF
CR0805-JW-624ELF picture photo
Mfg. Part Number
CR0805-JW-624ELF
Brief Description
RES SMD 620K OHM 5% 1/8W 0805
Datasheet Download
CR0805-JW-624ELF.pdf
Availability of CR0805-JW-624ELF
QUANTITY
CR0805-JW-624ELF Order Process
Ship out your order
Specifications of CR0805-JW-624ELF
Internal Part NumberEIS-CR0805-JW-624ELF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)620k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CR0805-JW-624ELF
Related LinksCR0805-J, CR0805-JW-624ELF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CR0805-JW-624ELF Details Description
Related parts for CR0805-JW-624ELF
IC SUPERVISOR DUAL/TRPL SOT23-6 datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS INLINE SKT datasheet.pdf
RES 0.931 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
RES 110K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 3.4 OHM 0.1% 5W datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .100" datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 9POS STRGHT SKT datasheet.pdf
IC BATT CHARGER LI-ION 30DSBGA datasheet.pdf
M804 2C 2#16 SKT RECP OM datasheet.pdf
IC SYNTHESIZER 3.0GHZ PLL datasheet.pdf