Bourns Inc. CR0805-JW-825ELF
CR0805-JW-825ELF picture photo
Mfg. Part Number
CR0805-JW-825ELF
Brief Description
RES SMD 8.2M OHM 5% 1/8W 0805
Datasheet Download
CR0805-JW-825ELF.pdf
Availability of CR0805-JW-825ELF
QUANTITY
CR0805-JW-825ELF Order Process
Ship out your order
Specifications of CR0805-JW-825ELF
Internal Part NumberEIS-CR0805-JW-825ELF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)8.2M
Tolerance±5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CR0805-JW-825ELF
Related LinksCR0805-J, CR0805-JW-825ELF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CR0805-JW-825ELF Details Description
Related parts for CR0805-JW-825ELF
CAP CER 150PF 440VAC Y5P RADIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 3A TO220-5 datasheet.pdf
CAP CER 470PF 100V Y5P RADIAL datasheet.pdf
FIXED IND 3.9MH 80MA 9.47 OHM TH datasheet.pdf
RES SMD 316 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES NETWORK 5 RES MULT OHM 8SOIC datasheet.pdf
FUSE BRD MNT 1A 125VAC/VDC AXIAL datasheet.pdf
CONTROL TEMP/PROCESS 100-240V datasheet.pdf
CAP CER 2.4PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf
OSC XO 156.25MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf