Bourns Inc. CR0805-JW-913ELF
CR0805-JW-913ELF picture photo
Mfg. Part Number
CR0805-JW-913ELF
Brief Description
RES SMD 91K OHM 5% 1/8W 0805
Datasheet Download
CR0805-JW-913ELF.pdf
Availability of CR0805-JW-913ELF
QUANTITY
CR0805-JW-913ELF Order Process
Ship out your order
Specifications of CR0805-JW-913ELF
Internal Part NumberEIS-CR0805-JW-913ELF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)91k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CR0805-JW-913ELF
Related LinksCR0805-J, CR0805-JW-913ELF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CR0805-JW-913ELF Details Description
Related parts for CR0805-JW-913ELF
TRANSDUCER 0.5-4.5VDC 250PSI datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 0.2A SOT23-5 datasheet.pdf
LCD CHARACTER DISPLAY 20X4 USB datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR ADP1874 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 300W datasheet.pdf
CAP CER 0.047UF 4V X7R 0805 datasheet.pdf
SICMA RCPT CONN BLU 10CKT datasheet.pdf
IC REG LDO 2.6V 0.2A 4CSP datasheet.pdf
CRYSTAL 37.000 MHZ 8PF SMT datasheet.pdf
CAP TANT POLY 220UF 20% 4V 2917 datasheet.pdf
1500UF 25V 12,5X20MM 105C 3000H datasheet.pdf