Sumida Corporation CR105NP-470KC
CR105NP-470KC picture photo
Mfg. Part Number
CR105NP-470KC
Brief Description
FIXED IND 47UH 1.28A 170 MOHM
Datasheet Download
CR105NP-470KC.pdf
Availability of CR105NP-470KC
QUANTITY
CR105NP-470KC Order Process
Ship out your order
Specifications of CR105NP-470KC
Internal Part NumberEIS-CR105NP-470KC
Material - CoreFerrite
Inductance47µH
Tolerance±10%
Current Rating1.28A
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)170 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Frequency - Test2.52MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.394" L x 0.358" W (10.00mm x 9.10mm)
Height - Seated (Max)0.228" (5.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CR105NP-470KC
Related LinksCR105N, CR105NP-470KC Datasheet, Sumida Corporation Distributor
CR105NP-470KC Details Description
Related parts for CR105NP-470KC
RELAY SSR SPST-NO 100VDC 6A DIN datasheet.pdf
DIP SWITCH datasheet.pdf
FUSE BLOCK CART 300V 60A CHASSIS datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
FAN AXIAL 172X38.5MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
SENSOR CURRENT HALL 15A AC/DC datasheet.pdf
LOW PROFILE 3 LEVEL 5.08 21POS datasheet.pdf
SENSOR ABS PRESS 45 PSI MAX datasheet.pdf
RES 13.3M OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 9POS STR datasheet.pdf
BCM BUS CONVERTER 6V 240W datasheet.pdf