Sumida Corporation CR105NP-680KC
CR105NP-680KC picture photo
Mfg. Part Number
CR105NP-680KC
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 68UH 1.11A 220 MOHM
Datasheet Download
CR105NP-680KC.pdf
Availability of CR105NP-680KC
QUANTITY
CR105NP-680KC Order Process
Ship out your order
Specifications of CR105NP-680KC
Internal Part NumberEIS-CR105NP-680KC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesCR105
PackagingCut Tape (CT)
Type-
Material - CoreFerrite
Inductance68µH
Tolerance±10%
Current Rating1.11A
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)220 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant9.2MHz
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Frequency - Test2.52MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.394" L x 0.358" W (10.00mm x 9.10mm)
Height - Seated (Max)0.228" (5.80mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CR105NP-680KC
Related LinksCR105N, CR105NP-680KC Datasheet, Sumida Corporation Distributor
CR105NP-680KC Details Description
Related parts for CR105NP-680KC
CONN EDGECARD 72POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN HEADER 40POS 2MM VERT SMD datasheet.pdf
MCU ARM 32BIT 16KB FLASH 48-LQFP datasheet.pdf
CONN HEADR 40POS .100" DUAL ROW datasheet.pdf
CAP CER 3.1PF 50V R2H 0402 datasheet.pdf
4996-7 CONDUCTOR ANVIL datasheet.pdf
RES 384 OHM 2W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
CABLE PLUG 5POLE datasheet.pdf
IC REG LDO 12V 0.5A TO-3 datasheet.pdf
CONN INSERT 12POS SKT datasheet.pdf