Bourns Inc. CR1206-FX-1333ELF
CR1206-FX-1333ELF picture photo
Mfg. Part Number
CR1206-FX-1333ELF
Brief Description
RES SMD 133K OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
CR1206-FX-1333ELF.pdf
Availability of CR1206-FX-1333ELF
QUANTITY
CR1206-FX-1333ELF Order Process
Ship out your order
Specifications of CR1206-FX-1333ELF
Internal Part NumberEIS-CR1206-FX-1333ELF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)133k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CR1206-FX-1333ELF
Related LinksCR1206-F, CR1206-FX-1333ELF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CR1206-FX-1333ELF Details Description
Related parts for CR1206-FX-1333ELF
IC INVERTER DUAL 8-INPUT 48TSSOP datasheet.pdf
CAP ALUM 3900UF 40V SCREW datasheet.pdf
IC OPAMP GP 3MHZ RRO 14SOIC datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
OPTOISOLTR 5KV TRANSISTOR 4-DIP datasheet.pdf
CONTROL TEMP 100-240V PANEL MT datasheet.pdf
CAP FILM 1UF 5% 1KVDC RADIAL datasheet.pdf
BUS-DROP GRIP .94-1.25" SNGL EYE datasheet.pdf
CONN HDR 57POS 0.100 SMD GOLD datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X10MM L-TAB datasheet.pdf
CAP CER 47PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf