Bourns Inc. CR1206-FX-30R9ELF
CR1206-FX-30R9ELF picture photo
Mfg. Part Number
CR1206-FX-30R9ELF
Brief Description
RES SMD 30.9 OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
CR1206-FX-30R9ELF.pdf
Availability of CR1206-FX-30R9ELF
QUANTITY
CR1206-FX-30R9ELF Order Process
Ship out your order
Specifications of CR1206-FX-30R9ELF
Internal Part NumberEIS-CR1206-FX-30R9ELF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)30.9
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CR1206-FX-30R9ELF
Related LinksCR1206-F, CR1206-FX-30R9ELF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CR1206-FX-30R9ELF Details Description
Related parts for CR1206-FX-30R9ELF
TRANS NPN 20V 5A TO-92 datasheet.pdf
CAP CER 0.22UF 25V X7R 0805 datasheet.pdf
IC 8 BIT 1/3US DAC S/O 20-SOIC datasheet.pdf
CAP FILM 0.1UF 10% 250VDC 2220 datasheet.pdf
RES SMD 1.24K OHM 1% 1/8W 0402 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 8 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 200W datasheet.pdf
1203QO W25FT 16-3-SO 1447 datasheet.pdf
NYLN INSL W/INSL GRIP FLNGED BLO datasheet.pdf
CAP ALUM 4.7UF 20% 450V RADIAL datasheet.pdf