Bourns Inc. CR1206-FX-3303ELF
CR1206-FX-3303ELF picture photo
Mfg. Part Number
CR1206-FX-3303ELF
Brief Description
RES SMD 330K OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
CR1206-FX-3303ELF.pdf
Availability of CR1206-FX-3303ELF
QUANTITY
CR1206-FX-3303ELF Order Process
Ship out your order
Specifications of CR1206-FX-3303ELF
Internal Part NumberEIS-CR1206-FX-3303ELF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)330k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CR1206-FX-3303ELF
Related LinksCR1206-F, CR1206-FX-3303ELF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CR1206-FX-3303ELF Details Description
Related parts for CR1206-FX-3303ELF
PHOTODIODE BLUE 14.5MM SQ BARE datasheet.pdf
VARISTOR 612V 25A DISC 32MM datasheet.pdf
MODULE MALE 10POS CRIMP datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 25V SMD datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
OSC XO 32.768KHZ CMOS SMD datasheet.pdf
IC TXRX ETHERNET 48-QFN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS .125" datasheet.pdf
CONN PLUG 14POS INLINE SKT datasheet.pdf
CONN PLUG W/PINS datasheet.pdf
508 TB PLUGGABLE PLUG datasheet.pdf
RES 4.99K OHM 0.6W 0.5% AXIAL datasheet.pdf