Bourns Inc. CR1206-FX-3320ELF
CR1206-FX-3320ELF picture photo
Mfg. Part Number
CR1206-FX-3320ELF
Brief Description
RES SMD 332 OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
CR1206-FX-3320ELF.pdf
Availability of CR1206-FX-3320ELF
QUANTITY
CR1206-FX-3320ELF Order Process
Ship out your order
Specifications of CR1206-FX-3320ELF
Internal Part NumberEIS-CR1206-FX-3320ELF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)332
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CR1206-FX-3320ELF
Related LinksCR1206-F, CR1206-FX-3320ELF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CR1206-FX-3320ELF Details Description
Related parts for CR1206-FX-3320ELF
OUTLET NEMA5-15R SNAP-IN DUPLEX datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 16KB FLASH 48VQFN datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 1K OHM 8TSSOP datasheet.pdf
LED CLA1B COOL WHT 75CRI 4PLCC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 150W datasheet.pdf
I-TRAC BP ASSY - 6 COL LEFT END datasheet.pdf
EXL DEBURRING WHEEL 20" 9S FIN datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf