Bourns Inc. CR1206-FX-3923ELF
CR1206-FX-3923ELF picture photo
Mfg. Part Number
CR1206-FX-3923ELF
Brief Description
RES SMD 392K OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
CR1206-FX-3923ELF.pdf
Availability of CR1206-FX-3923ELF
QUANTITY
CR1206-FX-3923ELF Order Process
Ship out your order
Specifications of CR1206-FX-3923ELF
Internal Part NumberEIS-CR1206-FX-3923ELF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)392k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CR1206-FX-3923ELF
Related LinksCR1206-F, CR1206-FX-3923ELF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CR1206-FX-3923ELF Details Description
Related parts for CR1206-FX-3923ELF
CONN EDGECARD 100PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD EXTEND 50POS .156 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 8POS STR 3.5MM datasheet.pdf
PHOTO REFLECTOR FLAT EMITTER datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS BOX MNT PIN datasheet.pdf
NYLN INSL W/INSL GRIP FLNGED BLO datasheet.pdf
IC OSC VCXO 533MHZ 6-CLCC datasheet.pdf