Bourns Inc. CR1206-JW-133ELF
CR1206-JW-133ELF picture photo
Mfg. Part Number
CR1206-JW-133ELF
Brief Description
RES SMD 13K OHM 5% 1/4W 1206
Datasheet Download
CR1206-JW-133ELF.pdf
Availability of CR1206-JW-133ELF
QUANTITY
CR1206-JW-133ELF Order Process
Ship out your order
Specifications of CR1206-JW-133ELF
Internal Part NumberEIS-CR1206-JW-133ELF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)13k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CR1206-JW-133ELF
Related LinksCR1206-J, CR1206-JW-133ELF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CR1206-JW-133ELF Details Description
Related parts for CR1206-JW-133ELF
CONN HEADER 4POS .100" SGL GOLD datasheet.pdf
FUSE CERM 1.5A 250VAC 125VDC 3AB datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 44TQFP datasheet.pdf
RES 3.83K OHM 0.6W 0.1% RADIAL datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 4POS 7.5MM 30DEG datasheet.pdf