Bourns Inc. CR1206-JW-334GLF
CR1206-JW-334GLF picture photo
Mfg. Part Number
CR1206-JW-334GLF
Brief Description
RES SMD 330K OHM 5% 1/4W 1206
Datasheet Download
CR1206-JW-334GLF.pdf
Availability of CR1206-JW-334GLF
QUANTITY
CR1206-JW-334GLF Order Process
Ship out your order
Specifications of CR1206-JW-334GLF
Internal Part NumberEIS-CR1206-JW-334GLF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCR1206 Material Declaration
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)330k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CR1206-JW-334GLF
Related LinksCR1206-J, CR1206-JW-334GLF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CR1206-JW-334GLF Details Description
Related parts for CR1206-JW-334GLF
DC/DC CONVERTER 3.3V 23W datasheet.pdf
IC BUFFER HEX LV CMOS 14SOIC datasheet.pdf
IC MCU 8-BIT 64K FLASH 40-DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
ENCODER ROTARY 12-24V 2000RES 1M datasheet.pdf
CONN RCPT 37POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 4PDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
CAP CER 0.47UF 50V X7R 1210 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 37POS PIN datasheet.pdf
CAP FILM 91NF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf