Bourns Inc. CR1206-JW-473GLF
CR1206-JW-473GLF picture photo
Mfg. Part Number
CR1206-JW-473GLF
Brief Description
RES SMD 47K OHM 5% 1/4W 1206
Datasheet Download
CR1206-JW-473GLF.pdf
Availability of CR1206-JW-473GLF
QUANTITY
CR1206-JW-473GLF Order Process
Ship out your order
Specifications of CR1206-JW-473GLF
Internal Part NumberEIS-CR1206-JW-473GLF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCR1206 Material Declaration
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)47k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CR1206-JW-473GLF
Related LinksCR1206-J, CR1206-JW-473GLF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CR1206-JW-473GLF Details Description
Related parts for CR1206-JW-473GLF
IC 3-TO-8 DECODER/DEMUX 16-SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 56PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf
CHOKE COM MODE 27MH .4A SMD datasheet.pdf
RES SMD 43K OHM 5% 1W 2010 datasheet.pdf
IC REG LNB SGL SUPPLY 16QFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 40W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 100W datasheet.pdf
RES 1.82K OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBE 1" BK ADH 5X4' datasheet.pdf
OSC XO 106.25MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 29POS datasheet.pdf