Sensata Technologies/Airpax CR15-52-5.00A-R07CV-V
CR15-52-5.00A-R07CV-V picture photo
Mfg. Part Number
CR15-52-5.00A-R07CV-V
Manufacturer
Product Category
Circuit Breakers
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR 5A ROCKER
Datasheet Download
CR15-52-5.00A-R07CV-V.pdf
Availability of CR15-52-5.00A-R07CV-V
QUANTITY
CR15-52-5.00A-R07CV-V Order Process
Ship out your order
Specifications of CR15-52-5.00A-R07CV-V
Internal Part NumberEIS-CR15-52-5.00A-R07CV-V
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Circuit Protection
FamilyCircuit Breakers
SeriesCR
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating5A
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC-
Number of Poles2
Actuator TypeRocker
Illumination-
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypePanel Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CR15-52-5.00A-R07CV-V
Related LinksCR15-52-5., CR15-52-5.00A-R07CV-V Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
CR15-52-5.00A-R07CV-V Details Description
Related parts for CR15-52-5.00A-R07CV-V
LED CYAN CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 630V NP0 2225 datasheet.pdf
SENSOR 75PSI 9/16-18 UNF .5-4.5V datasheet.pdf
FIXED IND 1.5UH 210MA 750 MOHM datasheet.pdf
RES 249 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC VOLT REG MULTIPHASE 60QFN datasheet.pdf
DIODE ZENER 110V 1.5W DO204AL datasheet.pdf
FIXED IND 750NH 735MA 210 MOHM datasheet.pdf
CAP CER 6800PF 100V C0G 0603 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 6POS INLINE PIN datasheet.pdf
24-bit, 96kHz ADC with 4 Channel I/P Multiplexer IC datasheet.pdf