Bourns Inc. CR2010-JW-101ELF
CR2010-JW-101ELF picture photo
Mfg. Part Number
CR2010-JW-101ELF
Brief Description
RES SMD 100 OHM 5% 1/2W 2010
Datasheet Download
CR2010-JW-101ELF.pdf
Availability of CR2010-JW-101ELF
QUANTITY
CR2010-JW-101ELF Order Process
Ship out your order
Specifications of CR2010-JW-101ELF
Internal Part NumberEIS-CR2010-JW-101ELF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
SeriesCR2010
PackagingCut Tape (CT)
Resistance (Ohms)100
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CR2010-JW-101ELF
Related LinksCR2010-J, CR2010-JW-101ELF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CR2010-JW-101ELF Details Description
Related parts for CR2010-JW-101ELF
MOSFET N-CH 60V 64A D2PAK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .156 EYELET datasheet.pdf
IC FIFO 512X18 SYNC 10NS 68-PLCC datasheet.pdf
RES SMD 9.1 OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
LED 4.7MM 660NM RED 6"LD PNL MNT datasheet.pdf
RES 36 OHM 2% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
CONN FPC BOTTOM 27POS 0.30MM R/A datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 3.6K OHM 1% 0.15W 1505 datasheet.pdf