Bourns Inc. CR2010-JW-513ELF
CR2010-JW-513ELF picture photo
Mfg. Part Number
CR2010-JW-513ELF
Brief Description
RES SMD 51K OHM 5% 1/2W 2010
Datasheet Download
CR2010-JW-513ELF.pdf
Availability of CR2010-JW-513ELF
QUANTITY
CR2010-JW-513ELF Order Process
Ship out your order
Specifications of CR2010-JW-513ELF
Internal Part NumberEIS-CR2010-JW-513ELF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)51k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CR2010-JW-513ELF
Related LinksCR2010-J, CR2010-JW-513ELF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CR2010-JW-513ELF Details Description
Related parts for CR2010-JW-513ELF
DIODE ZENER 16V 200MW SOD323 datasheet.pdf
IC RECEIVER/DRVR DIFF ECL 8-DFN datasheet.pdf
CAP CER 43PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
MOSFET P-CH 20V 0.2A EMT3 datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 20V 40W datasheet.pdf
SENSOR FLOAT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 25W datasheet.pdf
RES 23.2 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN SMD BKWY HDR TIN 82POS datasheet.pdf