Bourns Inc. CR2010-JW-620ELF
CR2010-JW-620ELF picture photo
Mfg. Part Number
CR2010-JW-620ELF
Brief Description
RES SMD 62 OHM 5% 1/2W 2010
Datasheet Download
CR2010-JW-620ELF.pdf
Availability of CR2010-JW-620ELF
QUANTITY
CR2010-JW-620ELF Order Process
Ship out your order
Specifications of CR2010-JW-620ELF
Internal Part NumberEIS-CR2010-JW-620ELF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)62
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CR2010-JW-620ELF
Related LinksCR2010-J, CR2010-JW-620ELF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CR2010-JW-620ELF Details Description
Related parts for CR2010-JW-620ELF
CAP ALUM 5600UF 20% 25V SNAP datasheet.pdf
SENSOR 75PSIS M10 4-20 MA datasheet.pdf
LED RED CLEAR 5MM OVAL T/H datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ18 19 OLIV datasheet.pdf
SNGL END CORDSET FEMAL/PIGTAIL datasheet.pdf
RES SMD 2.67K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP ALUM 33000UF 20% 25V SCREW datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 4PDT 5A 120V datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
CAP 10F -10% +30% 2.7V T/H datasheet.pdf