Bourns Inc. CR2010-JW-680ELF
CR2010-JW-680ELF picture photo
Mfg. Part Number
CR2010-JW-680ELF
Brief Description
RES SMD 68 OHM 5% 1/2W 2010
Datasheet Download
CR2010-JW-680ELF.pdf
Availability of CR2010-JW-680ELF
QUANTITY
CR2010-JW-680ELF Order Process
Ship out your order
Specifications of CR2010-JW-680ELF
Internal Part NumberEIS-CR2010-JW-680ELF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)68
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CR2010-JW-680ELF
Related LinksCR2010-J, CR2010-JW-680ELF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CR2010-JW-680ELF Details Description
Related parts for CR2010-JW-680ELF
IDC CABLE - MKC30K/MC34G/MPK30K datasheet.pdf
LASER DIODE 5.6MM 15MW 850NM datasheet.pdf
CONN HEADER 25POS SNGL 2MM SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
IC BUFF/DVR HEX NON-INV 14SOIC datasheet.pdf
GSP1 APPLIANCE INLET 15A 70 datasheet.pdf
CONN SOCKET ANGLED 4POS datasheet.pdf
GK NICU NRSG PU V0 REC datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 1.44A 86 MOHM datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS PNL MNT SLDR datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X10MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CAP CER 3.9PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf