Hirose Electric Co Ltd CR22C-36D-2.54DS(70)
CR22C-36D-2.54DS(70) picture photo
Mfg. Part Number
CR22C-36D-2.54DS(70)
Brief Description
CONN EDGE CARD 36 POS 2.54MM
Datasheet Download
CR22C-36D-2.54DS(70).pdf
Availability of CR22C-36D-2.54DS(70)
QUANTITY
CR22C-36D-2.54DS(70) Order Process
Ship out your order
Specifications of CR22C-36D-2.54DS(70)
Internal Part NumberEIS-CR22C-36D-2.54DS(70)
Number of Positions/Bay/Row-
Number of Positions36
Card Thickness0.063" (1.60mm)
Number of Rows2
Pitch0.100" (2.54mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole
ColorBlack
Flange Feature-
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CR22C-36D-2.54DS(70)
Related LinksCR22C-36D-, CR22C-36D-2.54DS(70) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
CR22C-36D-2.54DS(70) Details Description
Related parts for CR22C-36D-2.54DS(70)
CAP FILM 0.068UF 10% 63VDC RAD datasheet.pdf
RES SMD 3.48K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 38POS .100 EYELET datasheet.pdf