Hirose Electric Co Ltd CR22D-120D-2.54DSA(70)
CR22D-120D-2.54DSA(70) picture photo
Mfg. Part Number
CR22D-120D-2.54DSA(70)
Brief Description
CONN EDGE CARD 120 POS 2.54MM
Datasheet Download
CR22D-120D-2.54DSA(70).pdf
Availability of CR22D-120D-2.54DSA(70)
QUANTITY
CR22D-120D-2.54DSA(70) Order Process
Ship out your order
Specifications of CR22D-120D-2.54DSA(70)
Internal Part NumberEIS-CR22D-120D-2.54DSA(70)
Number of Positions/Bay/Row-
Number of Positions120
Card Thickness0.063" (1.60mm)
Number of Rows2
Pitch0.100" (2.54mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
ColorBlack
Flange FeatureTop Mount Opening, Unthreaded, 0.128" (3.30mm) Dia
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CR22D-120D-2.54DSA(70)
Related LinksCR22D-120D-, CR22D-120D-2.54DSA(70) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
CR22D-120D-2.54DSA(70) Details Description
Related parts for CR22D-120D-2.54DSA(70)
CONN HEADER RT/A 30POS .100 30AU datasheet.pdf
IC DGTL POT DUAL 50K OTP 10-MSOP datasheet.pdf
IC MONITOR RESET 3.06V SC-70-3 datasheet.pdf
IC ADC 14BIT 1MSPS 48-LQFP datasheet.pdf
OSC PROG 2.5V LVDS HIGH 25PPM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 75W datasheet.pdf
RES 3.24K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 125V datasheet.pdf
VS CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X20MM XCUT T412 datasheet.pdf
BUZZER PIEZO 23MM RADIAL datasheet.pdf