Bourns Inc. CR2512-FX-3010ELF
CR2512-FX-3010ELF picture photo
Mfg. Part Number
CR2512-FX-3010ELF
Brief Description
RES SMD 301 OHM 1% 1W 2512
Datasheet Download
CR2512-FX-3010ELF.pdf
Availability of CR2512-FX-3010ELF
QUANTITY
CR2512-FX-3010ELF Order Process
Ship out your order
Specifications of CR2512-FX-3010ELF
Internal Part NumberEIS-CR2512-FX-3010ELF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)301
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.248" L x 0.122" W (6.30mm x 3.10mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CR2512-FX-3010ELF
Related LinksCR2512-F, CR2512-FX-3010ELF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CR2512-FX-3010ELF Details Description
Related parts for CR2512-FX-3010ELF
IC CONTROLLER LI-ION 4.5V 16QFN datasheet.pdf
CONN RCPT 20POS FEMALE PANEL MT datasheet.pdf
RES 3.3 OHM 5W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Regulator PWM Dimming 400mA (Flash) Camera Flash 16-TQFN (3x3) datasheet.pdf
FIXED IND 5.1NH 400MA 300 MOHM datasheet.pdf
IC GATE DVR HALF BRIDGE 8-SOIC datasheet.pdf
RES 22.1 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 4700UF 20% 250V SCREW datasheet.pdf