Bourns Inc. CR2512-FX-3300ELF
CR2512-FX-3300ELF picture photo
Mfg. Part Number
CR2512-FX-3300ELF
Brief Description
RES SMD 330 OHM 1% 1W 2512
Datasheet Download
CR2512-FX-3300ELF.pdf
Availability of CR2512-FX-3300ELF
QUANTITY
CR2512-FX-3300ELF Order Process
Ship out your order
Specifications of CR2512-FX-3300ELF
Internal Part NumberEIS-CR2512-FX-3300ELF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)330
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.248" L x 0.122" W (6.30mm x 3.10mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CR2512-FX-3300ELF
Related LinksCR2512-F, CR2512-FX-3300ELF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CR2512-FX-3300ELF Details Description
Related parts for CR2512-FX-3300ELF
RES 3.3M OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC FPGA 196 I/O 456FBGA datasheet.pdf
IC UART 64BYTE 64LQFP datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS 80 DEG BLACK/BLUE datasheet.pdf
GDT 1400V 20% 5KA THROUGH HOLE datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 55POS PIN datasheet.pdf
RELAY SAFETY 3PST 8A 115V datasheet.pdf
SIDE LOCK RECEPT BRACKET 34POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 75W datasheet.pdf
RES 135 OHM 0.3W 0.01% RADIAL datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf
CAP ALUM 6800UF 20% 6.3V SMD datasheet.pdf