Bourns Inc. CR2512-JW-100ELF
CR2512-JW-100ELF picture photo
Mfg. Part Number
CR2512-JW-100ELF
Brief Description
RES SMD 10 OHM 5% 1W 2512
Datasheet Download
CR2512-JW-100ELF.pdf
Availability of CR2512-JW-100ELF
QUANTITY
CR2512-JW-100ELF Order Process
Ship out your order
Specifications of CR2512-JW-100ELF
Internal Part NumberEIS-CR2512-JW-100ELF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCR2512-LF Material Declaration
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)10
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.248" L x 0.122" W (6.30mm x 3.10mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CR2512-JW-100ELF
Related LinksCR2512-J, CR2512-JW-100ELF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CR2512-JW-100ELF Details Description
Related parts for CR2512-JW-100ELF
RECEPTACLE DIP SOCKET 28POS .6" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.1A 8SOIC datasheet.pdf
TVS DIODE 54VWM 87.1VC SMA datasheet.pdf
FINISHING FLAP BRUSH 7A VFN datasheet.pdf
CAP ALUM 4700UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
POSITIONER M22520/22-02 datasheet.pdf
EXTRACTION TOOL datasheet.pdf
IC USB PWR SWITCH 6UDFN datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 15POS PIN datasheet.pdf
9100UF 100V 76X117 85C ST datasheet.pdf