Bourns Inc. CR2512-JW-104ELF
CR2512-JW-104ELF picture photo
Mfg. Part Number
CR2512-JW-104ELF
Brief Description
RES SMD 100K OHM 5% 1W 2512
Datasheet Download
CR2512-JW-104ELF.pdf
Availability of CR2512-JW-104ELF
QUANTITY
CR2512-JW-104ELF Order Process
Ship out your order
Specifications of CR2512-JW-104ELF
Internal Part NumberEIS-CR2512-JW-104ELF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)100k
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.248" L x 0.122" W (6.30mm x 3.10mm)
Height0.030" (0.75mm)