Bourns Inc. CR2512-JW-391ELF
CR2512-JW-391ELF picture photo
Mfg. Part Number
CR2512-JW-391ELF
Brief Description
RES SMD 390 OHM 5% 1W 2512
Datasheet Download
CR2512-JW-391ELF.pdf
Availability of CR2512-JW-391ELF
QUANTITY
CR2512-JW-391ELF Order Process
Ship out your order
Specifications of CR2512-JW-391ELF
Internal Part NumberEIS-CR2512-JW-391ELF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)390
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.248" L x 0.122" W (6.30mm x 3.10mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CR2512-JW-391ELF
Related LinksCR2512-J, CR2512-JW-391ELF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CR2512-JW-391ELF Details Description
Related parts for CR2512-JW-391ELF
RES 4.3 OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
LED RED DIFF 3MM ROUND T/H datasheet.pdf
RES SMD 115 OHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
FUSE M/V E-RATED T 2E 2.4KV datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
Crystal 16.0000MHz 30ppm Series 40 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
RES 3.2K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 22POS SKT datasheet.pdf
IC FPGA 342 I/O 780HBGA datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X25MM XCUT T766 datasheet.pdf
FIXED IND 6.8UH 9A 22 MOHM SMD datasheet.pdf