Bourns Inc. CR2512-JW-473ELF
CR2512-JW-473ELF picture photo
Mfg. Part Number
CR2512-JW-473ELF
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 47K OHM 5% 1W 2512
Datasheet Download
CR2512-JW-473ELF.pdf
Availability of CR2512-JW-473ELF
QUANTITY
CR2512-JW-473ELF Order Process
Ship out your order
Specifications of CR2512-JW-473ELF
Internal Part NumberEIS-CR2512-JW-473ELF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCR2512-LF Material Declaration
Standard Package4,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCR2512
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)47k
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.248" L x 0.122" W (6.30mm x 3.10mm)
Height0.030" (0.75mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CR2512-JW-473ELF
Related LinksCR2512-J, CR2512-JW-473ELF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CR2512-JW-473ELF Details Description
Related parts for CR2512-JW-473ELF
CONN HEADER 36POS 4MM SMD 0.5MM datasheet.pdf
RES SMD 73.2K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC CLK ZDB 8OUT 140MHZ 16SOIC datasheet.pdf
RES SMD 330K OHM 5% 1W 2010 datasheet.pdf
SURGE VOLTAGE ARRESTER 4 CHAN datasheet.pdf
RES 1 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES 3.3K OHM 1.5W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
DSUB 9 M PCB STR CLIN G ZINC datasheet.pdf
XLAMP CXA LED WHITE datasheet.pdf
CRYSTAL 29.4912 MHZ 10.0PF SMD datasheet.pdf