Bourns Inc. CR2512-JW-621ELF
CR2512-JW-621ELF picture photo
Mfg. Part Number
CR2512-JW-621ELF
Brief Description
RES SMD 620 OHM 5% 1W 2512
Datasheet Download
CR2512-JW-621ELF.pdf
Availability of CR2512-JW-621ELF
QUANTITY
CR2512-JW-621ELF Order Process
Ship out your order
Specifications of CR2512-JW-621ELF
Internal Part NumberEIS-CR2512-JW-621ELF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)620
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.248" L x 0.122" W (6.30mm x 3.10mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CR2512-JW-621ELF
Related LinksCR2512-J, CR2512-JW-621ELF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CR2512-JW-621ELF Details Description
Related parts for CR2512-JW-621ELF
Connector Quick Connect Tab 0.250" (6.35mm) Solder datasheet.pdf
IC ADC 16BIT BUFFERED LP 10MSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 100POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
TIMER RESET MEM 12M 220VAC PANEL datasheet.pdf
RES 499K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS PNL MNT PIN datasheet.pdf
CONN PLUG 31POS CABLE PIN datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 5POS SKT datasheet.pdf
TV 5C 5#20 PIN PLUG datasheet.pdf
HD 38999 9C 9#23 PIN RECP datasheet.pdf
2200UF 50V 22.23X41.28 85C AXI datasheet.pdf