Bourns Inc. CR2512-JW-681ELF
CR2512-JW-681ELF picture photo
Mfg. Part Number
CR2512-JW-681ELF
Brief Description
RES SMD 680 OHM 5% 1W 2512
Datasheet Download
CR2512-JW-681ELF.pdf
Availability of CR2512-JW-681ELF
QUANTITY
CR2512-JW-681ELF Order Process
Ship out your order
Specifications of CR2512-JW-681ELF
Internal Part NumberEIS-CR2512-JW-681ELF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)680
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.248" L x 0.122" W (6.30mm x 3.10mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CR2512-JW-681ELF
Related LinksCR2512-J, CR2512-JW-681ELF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CR2512-JW-681ELF Details Description
Related parts for CR2512-JW-681ELF
CONN EDGECARD 12POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 3.3VIN 05VOUT datasheet.pdf
TVS DIODE 5VWM 15.5VC SOD962 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
CONN HEADER 34POS GOLD SMD datasheet.pdf
RES 432 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 1.91K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS INLINE SKT datasheet.pdf
HSD 8 X 10 SHLD END BP datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 1.8V SMD datasheet.pdf