Sumida Corporation CR32NP-330KC
CR32NP-330KC picture photo
Mfg. Part Number
CR32NP-330KC
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 33UH 380MA 760 MOHM
Datasheet Download
CR32NP-330KC.pdf
Availability of CR32NP-330KC
QUANTITY
CR32NP-330KC Order Process
Ship out your order
Specifications of CR32NP-330KC
Internal Part NumberEIS-CR32NP-330KC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesCR32
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance33µH
Tolerance±10%
Current Rating380mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)760 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.150" L x 0.138" W (3.80mm x 3.50mm)
Height - Seated (Max)0.118" (3.00mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CR32NP-330KC
Related LinksCR32NP, CR32NP-330KC Datasheet, Sumida Corporation Distributor
CR32NP-330KC Details Description
Related parts for CR32NP-330KC
RES SMD 487K OHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 10V X7R 0306 datasheet.pdf
IC MCU 32BIT ROMLESS 176LQFP datasheet.pdf
SITE LICENSE PCI TARGET 64B XP2 datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf
5.08MM EUROBLOCK PC VERT GRN 10A datasheet.pdf
SHRINK BOOT ADAPTER SHELL SZ 17 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM R-TAB datasheet.pdf
IC REG BOOST ADJ 4A SYNC 10SON datasheet.pdf