Sumida Corporation CR32NP-391KC
CR32NP-391KC picture photo
Mfg. Part Number
CR32NP-391KC
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 390UH 115MA 7.8 OHM
Datasheet Download
CR32NP-391KC.pdf
Availability of CR32NP-391KC
QUANTITY
CR32NP-391KC Order Process
Ship out your order
Specifications of CR32NP-391KC
Internal Part NumberEIS-CR32NP-391KC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesCR32
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance390µH
Tolerance±10%
Current Rating115mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)7.8 Ohm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.150" L x 0.138" W (3.80mm x 3.50mm)
Height - Seated (Max)0.118" (3.00mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CR32NP-391KC
Related LinksCR32NP, CR32NP-391KC Datasheet, Sumida Corporation Distributor
CR32NP-391KC Details Description
Related parts for CR32NP-391KC
TERM BLOCK HDR 15POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
TRANS PNP 60V 15A TO-247 datasheet.pdf
IC ENCORE XP MCU FLASH 1K 8DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC ACCELERATOR I2C 1CH 6DFN datasheet.pdf
RES SMD 41.2K OHM 1% 1W 1218 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 1 Circuit datasheet.pdf
RES 89.8 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
IC DAC 16BIT SPI/SRL SOT23-8 datasheet.pdf
INSERT MALE HAN-QUINTAX 85-10 datasheet.pdf
LED ARRAY XLAMP CXA2540 19MM WHT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 15POS PIN datasheet.pdf