CR Magnetics Inc. CR4580-150
CR4580-150 picture photo
Mfg. Part Number
CR4580-150
Manufacturer
Product Category
Monitor - Current/Voltage Transducer
Brief Description
TRANSDCR AC VOLT 0-150 VAC INPUT
Datasheet Download
CR4580-150.pdf
Availability of CR4580-150
QUANTITY
CR4580-150 Order Process
Ship out your order
Specifications of CR4580-150
Internal Part NumberEIS-CR4580-150
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Industrial Controls, Meters
FamilyMonitor - Current/Voltage Transducer
SeriesCR4500
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CR4580-150
Related LinksCR458, CR4580-150 Datasheet, CR Magnetics Inc. Distributor
CR4580-150 Details Description
Related parts for CR4580-150
OPTO SENSOR 5MM CLOSE SLOT TYPE datasheet.pdf
Crystal 4.8000MHz 30ppm 18pF 150 Ohm -10°C - 60°C Through Hole Cylindrical Can, Radial datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 50V X7R 1210 datasheet.pdf
IC TRANSLATOR DUAL LVPECL 8-SOIC datasheet.pdf
IC FIFO PAR W/FLAGS 32KB 20SOIC datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 18 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf