CR Magnetics Inc. CR4850-500
CR4850-500 picture photo
Mfg. Part Number
CR4850-500
Manufacturer
Product Category
Monitor - Current/Voltage Transducer
Brief Description
TRANSDCR VLTGE 0-500VAC AVRG RMS
Datasheet Download
CR4850-500.pdf
Availability of CR4850-500
QUANTITY
CR4850-500 Order Process
Ship out your order
Specifications of CR4850-500
Internal Part NumberEIS-CR4850-500
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Industrial Controls, Meters
FamilyMonitor - Current/Voltage Transducer
SeriesCR4800
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CR4850-500
Related LinksCR485, CR4850-500 Datasheet, CR Magnetics Inc. Distributor
CR4850-500 Details Description
Related parts for CR4850-500
IC LED Driver DC DC Regulator 1.7A (Switch) Backlight, Camera Flash 30-TuSMD datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 32KB FLASH 48LQFP datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 3POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
IFLEX 2500A PROBE 18IN datasheet.pdf
CAP CER 6.8UF 50V X5R RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
CAP CER 0.056UF 100V 10% BX 1812 datasheet.pdf
RES SMD 5.6M OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 110POS .050 THRUHL datasheet.pdf