CR Magnetics Inc. CR6211-150-50
CR6211-150-50 picture photo
Mfg. Part Number
CR6211-150-50
Manufacturer
Product Category
Specialized Sensors
Brief Description
TRANSDCR AC 0-5 VDC OUT 1PHASE
Datasheet Download
CR6211-150-50.pdf
Availability of CR6211-150-50
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
CR6211-150-50 Order Process
Ship out your order
Specifications of CR6211-150-50
Internal Part NumberEIS-CR6211-150-50
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Sensors, Transducers
FamilySpecialized Sensors
SeriesCR6200
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CR6211-150-50
Related LinksCR6211, CR6211-150-50 Datasheet, CR Magnetics Inc. Distributor
CR6211-150-50 Details Description
Related parts for CR6211-150-50
SW DIP FLUSH 16POS STRGHT SM 20V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .156 EXTEND datasheet.pdf
FUSE AUTOMOTIVE 60A AUTO LINK datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 14POS 3.81MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 150W datasheet.pdf
RES 10.0M OHM 1/2W 2% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SP3T 5A 120V datasheet.pdf
CONN HEADER 66POS .100" DL GOLD datasheet.pdf
MICRO 15C S 12" WHT JACKP NI datasheet.pdf
LED DURIS S5 NEU WHT 4500K 2SMD datasheet.pdf
CAP CER 51PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf