Vishay/Dale CRA04P08312K0JTD
CRA04P08312K0JTD picture photo
Mfg. Part Number
CRA04P08312K0JTD
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 12K OHM 0804
Datasheet Download
CRA04P08312K0JTD.pdf
Availability of CRA04P08312K0JTD
QUANTITY
CRA04P08312K0JTD Order Process
Ship out your order
Specifications of CRA04P08312K0JTD
Internal Part NumberEIS-CRA04P08312K0JTD
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package10,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
SeriesCRA04
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)12k
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0804, Concave, Long Side Terminals
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm)
Height0.022" (0.55mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRA04P08312K0JTD
Related LinksCRA04P08, CRA04P08312K0JTD Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRA04P08312K0JTD Details Description
Related parts for CRA04P08312K0JTD
RES 10K OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 56UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
RES SMD 243 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
AUTOTUNE NPN datasheet.pdf
FAN AXIAL 60X25MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
CAP CER 1800PF 500V X7R AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 15PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf
RES 5.11K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
CONN HDR 20POS 0.100 T/H datasheet.pdf