Vishay/Dale CRA04P083240RJTD
CRA04P083240RJTD picture photo
Mfg. Part Number
CRA04P083240RJTD
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 240 OHM 0804
Datasheet Download
CRA04P083240RJTD.pdf
Availability of CRA04P083240RJTD
QUANTITY
CRA04P083240RJTD Order Process
Ship out your order
Specifications of CRA04P083240RJTD
Internal Part NumberEIS-CRA04P083240RJTD
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)240
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm)
Height0.022" (0.55mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRA04P083240RJTD
Related LinksCRA04P08, CRA04P083240RJTD Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRA04P083240RJTD Details Description
Related parts for CRA04P083240RJTD
FILTER HI PERFORM 10A WIRE datasheet.pdf
IC CLOCK GEN LVPECL 3.3V 52-LQFP datasheet.pdf
DIODE ARRAY SBR 100V 10A TO262 datasheet.pdf
Connector Receptacle 6 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
MOSFET N-CH 150V 5A DPAK datasheet.pdf
FFC 0.50 TYPE A 36 CKTS LGT 254 datasheet.pdf
LED PMI SNAP-IN ORANGE PVC FREE datasheet.pdf
IC SYNC RECT CONTROLLER 8SOIC datasheet.pdf
CONN HDR 22POS 2.54MM T/H datasheet.pdf
CONN COUPLER RCPT SC-SC 8-PLEX datasheet.pdf
RES 2.4K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf