Vishay/Dale CRA04P083470RJTD
CRA04P083470RJTD picture photo
Mfg. Part Number
CRA04P083470RJTD
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 470 OHM 0804
Datasheet Download
CRA04P083470RJTD.pdf
Availability of CRA04P083470RJTD
QUANTITY
CRA04P083470RJTD Order Process
Ship out your order
Specifications of CRA04P083470RJTD
Internal Part NumberEIS-CRA04P083470RJTD
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)470
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm)
Height0.022" (0.55mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRA04P083470RJTD
Related LinksCRA04P08, CRA04P083470RJTD Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRA04P083470RJTD Details Description
Related parts for CRA04P083470RJTD
CONN EDGECARD 216PS .050 DIP SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 212POS .050 SOLDER datasheet.pdf
IC SWITCH SMART HISIDE DSO-12 datasheet.pdf
IC VOLT SUPERVISOR 2.32V SOT23-3 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 100W datasheet.pdf
1.25MM JMPR LGT 76 TYPE D 10POS datasheet.pdf
RES 3.1 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
0.5W DC/DC-CONVERTER ECONOLINE datasheet.pdf
CONN HEADER 20POS STR .100" GOLD datasheet.pdf
Connector Socket 13 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
FIXED IND 1.8UH 900MA 240 MOHM datasheet.pdf
DIODE ZENER 6.8V 200MW SOD323 datasheet.pdf